Hakkımızda

Dünya Markalar Derneği ya da kısaca DÜMADER, Dünya markalarını bir araya getirmek ve marka kalitelerini arttırmayı sağlamak amacıyla 2015 yılında Ankara'da kurulan bir dernektir. Kurucusu olan Umut Çınar'ın başkanlığını yürüttüğü dernek, çeşitli kuruluşlarla ve sivil toplum örgütleriyle de bir araya gelip toplumsal hizmet alanında birçok etkinlik düzenlemektedir.

14 Şubat'taki Sevgililer Günü kapsamında Cemal Safi ile Yenimahalle'de aşk ve sevgi yüklü şiirlerin okunduğu ve bestelenen şarkıların seslendirildiği etkinlik düzenleyen dernek, ilk kez adını duyurmaya başladı. 18-24 Mart tarihleri arasındaki "Yaşlılara Saygı Haftası" kapsamında kurduğu "Dünya Markalar Derneği Dostlar Korosu" ile etkinliklerine başlayan dernek, Haziran 2012'de "Dünya Kalite Zirvesi STK Ödülü"nü alan dernek, aynı tarihte, Türkiye Eskrim Federasyonu ile eskrimin bilinirliğini arttırmak amacıyla işbirliği protokolü imzaladı.

Bu standartları daha iyi düzeye çekmek içinde Markalaşma sürecini başlattığımız Umut ÇINARI Projemizi hayata geçirdik;
            O yüzden bu soru sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın sorunu. Biz bunu köprü vazifesi görerek ortadan kaldırmak istiyoruz. Umut Çınarı projesi ile Yaş Alan Dünyada , ileri yaşlı sağlık turizmi başta olmak üzere pek çok alanda lider olacağız, İntra ile yapmış olduğumuz ortak protokollede Dünyada Pazar lideri olmayı hedefliyoruz...
            Dernek bünyesinde olmanın birçok avantajları var. Derneğe katılmak isteyenlere neler söylemek istersiniz?
            Biz sosyal sorumluluk projesi olarak Türkiye’de Yaşlı ve Markalaşma konularında , lider olmak istiyoruz. Bu kapsamda da derneğe katılan insanlar, çok ciddi sorumluluk projeleri içerisinde olacaklar. Bir diğer avantaj ise, dernek üyeleri yurt dışındaki etkinliklerde söz sahibi olacaklar. Yaşlılığı ve Markalaşmayı  bilmeyenler bizimle birlikte olarak bunları, Umut Çınarı Projesi ile öğrenebilir. Yaşlılık dediğimiz gibi doğumdan başlayan bir süreç olduğu için bu süreci doğru şekilde kavrayabilir. Dernek üyelerine verilebilecek en büyük fayda ise hayata bakışaçılarının değişecek olmasıdır.
            Yeni projeleriniz var. Biraz bahseder misiniz?
            Biz bilinçli bir şekilde sosyal sorumluluk anlayışından yola çıkarak, 2011 yılında kurulan ve sivil toplum örgütleriyle de bir araya gelip ulusal ve uluslararası düzeyde halkı bilinçlendirmek gayretinde olmayı hedefledik. Genç büyüklerimizin yaşam kalitesini artırırken topluma ve kendilerine faydalı, mutlu bireyler olmalarına yönelik çalışmalar yapmak hedeflerimiz arasındaydı ve bunu başardık.
            Uzun Yaşam deyince neden akla geliyorsunuz Ege Bölgesi çalışmalarınız ile!!?!!
            Dünyada farkındalık yaratan Ege bölgesi ve Uzun Yaşamla Bağdaşan Nazilli Bölgesinde çok ciddi çalışmalar ve incelemelerde bulunduk ve Düyader Uzun Yaşam ve İleri Yaş Araştırma Komisyonu Proje Grubu Başkanı Engin Tulumbacı ile başlattığımız çalışmalarla Nazilli Modelini tüm dünyaya anlattık diyebilirim.
            Dünyanın en önemli Marka Zirvesini 2017 yılında Ankara'da gerçekleştireceğiz. Bir çok Baksnlığın ve Dünya Markalar Derneği iş birlikteliği ile Ülkemizi, Sağlık Turizmi başta olmak üzere Savunma Sanayi ve Enerji sektöründe Dünyada söz sahibi yapmak için Umut Çınarı Projesi şimdiden Dünyanın Gündeminde yer teşkil etmeye başladı. 2016 19/20/21 Ekimde Hhb Expo işbirlikteliği ile Sağlık Turizmi başlığı altında , Dünyanın En önemli Firma CEO'larını  ve STK liderlerini Ülkemizde ağırlayacak olmanın gururunu yaşıyoruz.Şimdiden tüm biletler tükendi ve Elhibri Ailesinin yapacağı Biyolojik terör karşıtı işbirlikteliği modeli dünyanın pek çok yerinden izleyiciyi şimdiden ülkemize çekmiş durumda. 

Dünya Markalar Derneği önderliğinde 2017 yılında Türkiye Rusya İşbirlikteliği ile birlikte Dünya Markalar Zirvesi 2017 Kasım ayında Ankara'da düzenlenecektir. Zirve üç ana başlıktan oluşacaktır ;

1- Savunma Sanayii
2- Enerji
3- Sağlık Turizmi

 
Umut Çınar’ın Başarıları ve Ödülleri:

> 1237 ödülün sahibi olmak dile kolay
> Yurt dışı ödülleri
> Dünyada Yılın Derneği Düyader Seçildi
> Dünyada Yılın Sosyal Sorumluluk Ödülü
> Dünya'da barış ve sevgi Ödülü...
> 2012 Dünya Kalite Zirvesi STK Ödülü
> Yurt içi ödülleri... Vs vs
> RADEV'den DÜYADER'e "Yılın Pozitif Hareketi" Ödülü...
> Dünya Yaşlılık Derneğinden Ünlülere Ödül
> Türkiye'de Yılın Derneği Ödülü
> Yaşlı ve Kimsesizlere desteğinden dolayı Ödüller
> İpekyol Yılın İnsanlığa yararlı Adamı Ödülü